Esenciální olej Niaouli

219 Kč
Skladem (>5 ks)
Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

 

Esenciální olej z Niaouli patří do stejného botanického rodu jako čajovník (Tea Tree) nebo Cajeput, je antidepresivní, stimulační a antiseptický, tlumí bolesti hlavy. Je účinný při bronchitidě, rýmě, kašli, vhodný do sauny nebo k inhalacím. Lze použít místo oleje Tea Tree, pokud je vůně Tea Tree nepříjemná, protože má poněkud lepší vůni a menší tendenci dráždit pokožku. Léčivé a aromatické vlastnosti obou olejů jsou považovány za podobné, nicméně esenciální olej Niaouli má sladší, méně drsnou vůni, a proto se častěji používá při dýchacích potížích.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální olej Niaouli obsahuje přibližně 60 % 1,8-cineolu, oxidu, který je hojně zastoupen také v esenciálním oleji Eucalyptus Globulus a který dodává eukalyptu jeho charakteristickou svěží léčivou vůni.

Z emocionálního a energetického hlediska má esenciální olej Niaouli vlastnosti, které uvolňují stres a snadno uvolňují tělo i mysl. Olej Niaouli má nádherný chladivý a uklidňující účinek, který může pomoci obnovit emoční rovnováhu.

ÚČINKY:

 • Podporuje dýchací systém
 • Skvělý pro omlazení pokožky
 • Napomáhá při kožních problémech, jako je akné, řezné rány, popáleniny a drobné infekce
 • Niaouli je silný, povzbuzující prostředek na čištění pleti a lze jej považovat za jemnější verzi oleje Tea Tree, který je skvělý pro citlivou pleť
 • Niaouli 1,8-cineol může být také doplňkem, pokud se přidá do směsi na bolesti spojené se stárnutím
 • Zklidňuje trávicí systém při plynatosti, křečích nebo žaludečních potížích
 • Jeho antimikrobiální aktivita pomáhá udržet bakterie na uzdě a může pomoci potlačit viry, se kterými se setkáváme v každodenním životě
 • Zklidňuje nezvané svalové křeče a podporuje imunitní systém
 

 

INFORMACE KE SLOŽENÍ

Niaouli Štětkovec (Callistemon) je rod rostlin z čeledi myrtovité. Jsou to keře a stromy s nevelkými, jednoduchými, střídavými listy a květy v nápadných, podlouhlých květenstvích s dlouhými, většinou červenými nebo žlutými tyčinkami. Květy jsou opylovány zejména ptáky a různými včelami. Rod zahrnuje téměř 40 druhů a je rozšířen v Austrálii a na Tasmánii. Štětkovce jsou v klimaticky příhodných oblastech světa pěstovány pro nápadná květenství jako okrasné dřeviny.

Náš ekologicky vyráběný esenciální olej Niaouli se destiluje parou z šedozelených listů Melaleuca quinquenervia, které pocházejí z Nové Kaledonie, Papuy-Nové Guineje a pobřeží Austrálie, ale daří se jim i v dalších oblastech včetně Madagaskaru. Niaouli má několik různých chemotypů a tento konkrétní esenciální olej Niaouli je chemotyp 1,8-cineolu a má zemitou, ovocnou, citronovou, sladkou, kafrovou vůni.

JAK POUŽÍVAT

POUŽITÍ:

 • Při aplikaci na kůži doporučujeme smíchat s nosným olejem v poměru 3–5 kapek / 50 ml nosného oleje
 • Při použití do difuzéru nakapeme několik kapek (4-9 kapek) do přístroje či do aromalampy, záleží na velikosti a větratelnosti místnosti
 • Při použití do koupele 5 – max. 10 kapek smíchat s koupelovou solí, nikdy nedávat do vany samostatně. 

UPOZORNĚNÍ:  Používá-li se éterický olej do kosmetiky, tak pouze v objemu jedné kapky v kombinaci s nosným olejem. Nikdy ne samotný! Jedná se o vysoce koncentrovaný olej.

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ 

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ:

 • Uchovávejte mimo dosah dětí
 • PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení.
 • Skladujte uzamčené.
 • Při používání mějte po ruce vždy jakýkoliv rostlinný olej pro případně naředění. Nikdy neumývejte postižené místo vodou, může zvýšit reakci
 • Neaplikujte do očí a ani do očního okolí
 • Neaplikujte do uší
 • Pozor na vystavování se slunci při použití fotosenzitivních olejů
 • Těhotné ženy: použití pouze po konzultaci s lékařem
 • Astmatici: použití pouze po konzultaci s lékařem

SLOŽENÍ / INCI

INCI:  MALALEUCA QUINQUENERVIA VIRIDIFLORA LEAF OIL

Dle 7 dodatku ke Kosmetické směrnici (Cosmetic Directive) 76/768/EEC Evropské Unie (EU) – Annex III. jsou toto  přirozeně se vyskytující složky v éterickém oleji:

Limonene, Linalool

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE / UCHOVÁVÁNÍ PRODUKTU

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

 

 SKLADOVÁNÍ:  SKLADOVÁNÍ NA SUCHÉM, CHLADNÉM A TEMNÉM MÍSTĚ - MIMO DOSAH DĚTÍ
 POUŽITÍ:  POUZE K VNĚJŠÍMU POUŽITÍ
 VÝROBCE:  TERRA99 EUROPE s.r.o.
 OBSAH:   10 ml
 ZEMĚ PŮVODU:   AUSTRÁLIE

 


 

Esenciální olej Niaouli

100% Přírodní

100 % přírodní kosmetické výrobky, které jsou vyrobeny pouze z přírodních ingrediencí, bez jakýchkoli syntetických látek, barviv, konzervačních látek a složek na bázi minerálních olejů. Jediné tolerované chemické procesy výroby jsou ty, kterými mohou složky projít i ve volné přírodě (destilace, fermentace či lisování za studena).
Esenciální olej Niaouli

Bio složení

Označení Bio deklaruje produkt, který je vyroben ze složek pocházejících z ekologického zemědělství, není testován na zvířatech a neobsahuje syntetické či zdraví škodlivé sloučeniny.
Esenciální olej Niaouli

Veganské

Toto logo označuje výrobek, kde žádná ze složek tohoto produktu není živočišného původu a rovněž splňuje kritéria zákazu testování na zvířatech ve všech fázích jeho výroby.
Esenciální olej Niaouli

Netestováno na zvířatech

Výrobek standardních kritérií dle celosvětově uznaných humánních kosmetických standardů, při jeho výrobě (včetně jednotlivých složek produktu) nedošlo k testování na zvířatech.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní esenciální oleje
Botanický název: MALALEUCA QUINQUENERVIA VIRIDIFLORA
CAS No.: 8014-68-4 ; 132940-73-9
Extrakční proces: Parní destilace
POUŽITÁ ČÁST ROSTLINY: listy
SKLADOVÁNÍ: NA SUCHÉM, CHLADNÉM A TEMNÉM MÍSTĚ
TÓN: HORNÍ
VÝROBCE: TERRA99 EUROPE S.R.O.
Věk: 20+
Vlastnosti: Antibakteriální, Antistresové, Uklidňující
Typ určení: Pleť, Tělo, K inhalaci, Do difuzéru
Péče o pleť: Čištění pleti
Typ pleti: Citlivá pleť, Všechny
Vhodné pro: Muže, Ženy
Na co je: Akné, Záněty, Dýchací potíže, Bolesti svalů, Pro dobrou náladu, Na popáleniny
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz