Esenciální olej Zelený Pepř

239 Kč
Skladem (>5 ks)
Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

 

Olej ze zeleného pepře má mnoho výhod pro zdraví a pohodu, včetně toho, že hřeje a stimuluje, pomáhá zmírnit bolest způsobenou artritidou, podvrtnutími, ztuhlostí kloubů a ischiasem, podporuje zdravý dýchací systém a pomáhá zmírnit příznaky přetížení a chřipky

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Esenciální olej ze zeleného pepře je z emocionálního a energetického hlediska povznášející a energizující olej, který je vhodný pro použití v přípravcích určených k povzbuzení mysli, těla a ducha. Některé studie naznačují, že rozptýlené aroma může podpořit ty, kteří chtějí překonat zlozvyk kouření. Údajně také pomáhá zvyšovat bdělost a paměť. Olej je vhodný k aromaterapii a lze ho použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži. 

ÚČINKY:

 • Je hřejivý a povzbuzující
 • Používá se jako součást parfému či jiného výrobku pro své sálavé teplo
 • Stimuluje oběhový systém a může se používat v masážních směsích, které pomáhají zmírňovat bolesti způsobené artritidou, výrony, ztuhlostí kloubů a ischiasem
 • Vhodný při tlumení drobných bolestí a zánětů
 • Pro podporu zdravého dýchacího systému
 • Ke zmírnění přetížení a příznaků chřipky 

 


 

INFORMACE KE SLOŽENÍ

Pepř patří mezi nejdůležitější koření používané po celém světě již po tisíce let. Původně se používal v lékařství a později se přidával do potravin kvůli své chuti. Všechny tři druhy pepřových esenciálních olejů (bílý pepř, zelený pepř a černý pepř) pocházejí z rostliny Piper nigrum, kvetoucí liány z čeledi Piperaceae pocházející z jižní Indie, hojně pěstované pro své plody. Z plodů lze vařením a/nebo sušením získat bílý, zelený a černý pepř. Zelený pepř se získává ze zelených bobulí, černý pepř se získává ze zralých a sušených bobulí a bílý pepř se vyrábí ze zcela zralých bobulí s odstraněnou vnější vrstvou.

Náš ekologicky vyrobený olej ze zeleného pepře je destilovaný parou z pikantních, sytě zelených plodů pepře Piper nigrum rostoucího v Indii. Esenciální olej ze zeleného pepře má mnohem jasnější a ostřejší aroma, které jasně připomíná čerstvě rozdrcená solená zrnka zeleného pepře. Je středním tónem a funguje jako skvělý most mezi vrchními a základními tóny a skvěle se mísí s většinou ostatních esenciálních olejů, mimo jiné s těmi z květinové, dřevité, citrusové, kořenné, kořenové, mátové a pryskyřičné rodiny.

JAK POUŽÍVAT

POUŽITÍ:

 • Při aplikaci na kůži doporučujeme smíchat s nosným olejem v poměru 3–5 kapek / 50 ml nosného oleje
 • Při použití do difuzéru nakapeme několik kapek (4-9 kapek) do přístroje či do aromalampy, záleží na velikosti a větratelnosti místnosti
 • Při použití do koupele 5 – max. 10 kapek smíchat s koupelovou solí, nikdy nedávat do vany samostatně. 

UPOZORNĚNÍ:  Používá-li se éterický olej do kosmetiky, tak pouze v objemu jedné kapky v kombinaci s nosným olejem. Nikdy ne samotný! Jedná se o vysoce koncentrovaný olej.

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ 

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ:

 • Uchovávejte mimo dosah dětí
 • PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení.
 • Skladujte uzamčené.
 • Při používání mějte po ruce vždy jakýkoliv rostlinný olej pro případně naředění. Nikdy neumývejte postižené místo vodou, může zvýšit reakci
 • Neaplikujte do očí a ani do očního okolí
 • Neaplikujte do uší
 • Pozor na vystavování se slunci při použití fotosenzitivních olejů
 • Těhotné ženy: použití pouze po konzultaci s lékařem
 • Astmatici: použití pouze po konzultaci s lékařem

SLOŽENÍ / INCI

INCI:  PIPER NIGRUM SEED OIL

Dle 7 dodatku ke Kosmetické směrnici (Cosmetic Directive) 76/768/EEC Evropské Unie (EU) – Annex III. jsou toto  přirozeně se vyskytující složky v éterickém oleji:

Linalool

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE / UCHOVÁVÁNÍ PRODUKTU

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

 

 SKLADOVÁNÍ:  SKLADOVÁNÍ NA SUCHÉM, CHLADNÉM A TEMNÉM MÍSTĚ - MIMO DOSAH DĚTÍ
 POUŽITÍ:  POUZE K VNĚJŠÍMU POUŽITÍ
 VÝROBCE:  TERRA99 EUROPE s.r.o.
 OBSAH:   10 ml
 ZEMĚ PŮVODU:   INDIE

 


 

Esenciální olej Zelený Pepř

100% Přírodní

100 % přírodní kosmetické výrobky, které jsou vyrobeny pouze z přírodních ingrediencí, bez jakýchkoli syntetických látek, barviv, konzervačních látek a složek na bázi minerálních olejů. Jediné tolerované chemické procesy výroby jsou ty, kterými mohou složky projít i ve volné přírodě (destilace, fermentace či lisování za studena).
Esenciální olej Zelený Pepř

Bio složení

Označení Bio deklaruje produkt, který je vyroben ze složek pocházejících z ekologického zemědělství, není testován na zvířatech a neobsahuje syntetické či zdraví škodlivé sloučeniny.
Esenciální olej Zelený Pepř

Veganské

Toto logo označuje výrobek, kde žádná ze složek tohoto produktu není živočišného původu a rovněž splňuje kritéria zákazu testování na zvířatech ve všech fázích jeho výroby.
Esenciální olej Zelený Pepř

Netestováno na zvířatech

Výrobek standardních kritérií dle celosvětově uznaných humánních kosmetických standardů, při jeho výrobě (včetně jednotlivých složek produktu) nedošlo k testování na zvířatech.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Přírodní esenciální oleje
Botanický název: PIPER NIGRUM
CAS No.: 8006-82-4 ; 84929-41-9
Druh oleje: 100% Esenciální olej
Extrakční proces: Parní destilace
POUŽITÁ ČÁST ROSTLINY: PLODY
SKLADOVÁNÍ: NA SUCHÉM, CHLADNÉM A TEMNÉM MÍSTĚ
TÓN: STŘEDNÍ AŽ HORNÍ
VÝROBCE: TERRA99 EUROPE S.R.O., Královická 544/8, Brandýs nad Labem / Stará Boleslav
Věk: 20+
Vlastnosti: Povzbuzující
Typ určení: Tělo, K inhalaci, Do difuzéru
Vhodné pro: Muže, Ženy
Na co je: Dýchací potíže, Prochladnutí a rýma, Bolesti kloubů, Pro dobrou náladu
Země původu: Indie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz