My

Kakaový olej BIO pro lepší vstřebávání účinných látek 50ml

Získává se z kakaových bobů, které se nacházejí uvnitř plodů (lusků) rostoucích na kakaovníku.

250 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kakaový olej BIO pro lepší vstřebávání účinných látek 50ml
My
Dárek nad 1000 Kč.

Detailní popis produktu

Kakaový olej se může pochlubit mnoha stejnými výhodami jako kakaové máslo, protože kakaový olej se ve skutečnosti získává filtrací (neboli frakcionací) kakaového másla. Během filtrace se všechny vyživující látky z kakaového másla odčerpají do koncentrovaného oleje, zatímco sloučeniny, díky nimž je máslo pevné a voskovité, zůstanou zachovány.

Nejzřetelnějším rozdílem mezi kakaovým máslem a kakaovým olejem je jejich struktura, jak napovídá jejich název: jedno je máslo (tuhé) a druhé olej (tekutý). Tento rozdíl vyplývá z jejich odlišného chemického složení, konkrétně z obsahu kyseliny stearové, která je v kakaovém másle vysoká a dodává mu voskovou a hustou strukturu, a naopak. Kakaový olej je určen pro všechny druhy kosmetických přípravků od oplachových až po bezoplachové, přičemž vykazuje skvělou kompatibilitu se všemi kosmetickými složkami.

Účinky:
  Antioxidační Zpomaluje stárnutí Chrání před poškozením škodlivým slunečním UV zářením Při hojení vyrážek způsobených například ekzémy a dermatitidami.
  Doporučení k dosažení nejlepších výsledků
  Nejrychlejších viditelných výsledků dosáhnete při používání našich produktů podle rituálu správného použití bezvodé kosmetiky - viz. "Použití oleje".
  Jak používat

  Obličej - Po navlhčení pokožky květovou vodou tzv. "Hydrolátem" vmasírujeme potřebné množství (ideálně 2-5 kapek) oleje do obličeje a dekoltu.

  Tělo - Na kůži si můžete nanést několik kapek na jakoukoli část těla a vmasírováním ji hydratovat. Malé množství oleje můžete také přidat do koupele, aby se pomalu vsáklo do pokožky. Některé oleje se skvěle hodí také k masáži.

  Vlasy - Když jsou vlasy suché, naneste několik kapek oleje do vlasů a vmasírujte je. Tím dosáhnete lesku a zmírníte krepatění vlasů, které budou mít hladkou a hedvábnou strukturu. Pro delší ošetření včetně pokožky hlavy můžete vybraný olej vmasírovat do vlasů a nechat působit přes noc. Po dokončení jednoduše umyjte vlasy.

Složení / INCI

THEOBROMA CACAO SEED OIL
Mastné kyseliny Specifikace (%)
Palmitic Acid C16:0 5.00 – 12.00
Stearic Acid C18:0 6.00 – 16.00
Oleic Acid C18:1 (n-9) 66.00 – 78.00
Linoleic Acid C18:2 (n-6) 5.00 – 14.00
Komedogenita oleje:

Doplňující informace / Uchování produktu

Skladování na suchém a temném místě - mimo dosah dětí
Použití K vnějšímu použití
Výrobce TERRA99 EUROPE s.r.o.
Obsah 50 ml / 100 ml
Země původu GHANA

Doplňkové parametry

Kategorie: Kosmetické oleje
Věk: 15+
Vlastnosti: Antibakteriální, Antioxidační
Typ určení: Vlasy, Tělo, Obličej
Vhodné pro: Muže, Ženy
Na co je: Ekzém, Dermatitida, Vyrážka, Blokace UV záření
Země původu: GHANA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: