Použití oleje

Zkoušíte kosmetické oleje poprvé ?

Báli jste se vždy toho, že po jeho použití bude pleť mastná?

Při správném používání Vám nic takového nehrozí.

 

vanilka-olej

Základem a prvním krokem je vybrat olej vhodný pro naši pleť. U nás Vám pomůže záložka PROBLEMATIKA, která Vás nasměruje na ty pravé nebo použijte vyhledávací lupu dle Vašeho problému.

 

face

Dále pak už to jde samo. Oleje, stejně jako všechny kosmetické produkty, nanášíme na vyčištěnou pokožku. Pleť zbavíme make-upu a jiných nečistot. Dostatečně ji tonizujeme, ideálně rostlinnými vodami – tzv. hydroláty.

 

hydrolat

Nyní přichází na řadu správné použití olejů. Po celé ploše obličeje rozprášíme hydrosol a ještě na vlhkou pokožku vmasírujeme cca 3 kapky oleje. A proč nanášet oleje vždy na vlhkou pokožku? Oleje samy o sobě totiž nemají schopnost pleť hydratovat, ale perfektně vodu v pokožce umí uzamknout a tím dochází k působení jeho účinků rovnou do kůže.

Pro navlhčení pleti je vždy lepší využít hydrolát než samotnou vodu a to proto, že voda z vodovodu bývá často tvrdá a obsahuje chlór a podobné látky, které pleť vysušují.

 

slozeni-jpg

Důležitým faktorem pak taky je kvalita olejů, ale to je kritérium, které u nás řešit nemusíte. Veškerá přírodního původu, netestovaná na zvířatech, v BIO kvalitě a z udržitelných zdrojů.

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz