INCI: MALALEUCA ERICIFOLIA LEAF OIL

Náš ekologicky vyráběný esenciální olej Rosalina se destiluje parou z listů a větviček vysokého keře Melaleuca ericifolia, který patří do čeledi myrtovitých a roste divoce v bažinatých lesích Austrálie. Keř Melaleuca ericifolia, běžně známý pod názvem Swamp Paperbark, má vzhled připomínající rozmarýn a roste především v pobřežních oblastech, kde je schopen odolávat trvale vlhké půdě, slaným podmínkám a stínu.

Původ: Austrálie

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
219 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Dárek nad 1000 Kč.

Detailní popis produktu

Tento třpytivý, osvěžující esenciální olej tradičně používali domorodci jako lék a z květů se připravovaly bylinné nápoje.

Vůně a charakter tohoto esenciálního oleje je jasný, podobný eukalyptu a nabízí použití v mýdlech, krémech, pleťových vodách, balzámech a směsích masážních olejů. V rámci aromaterapie a přírodních vonných aplikací má esenciální olej Rosalina uklidňující, sladkou, květinovou, růžovou, dřevitou, lehce eukalyptovou vůni, která je díky vyššímu složení linaloolu podobná vůni esenciálního oleje z růžového dřeva (známého také jako Bois-de-Rose Oil).

Esenciální olej Rosalina, rovněž podobný levanduli bodlákové, má vysoký obsah linaloolu i 1,8-cineolu, ale bez kafru. Linalool je známý jak pro své zklidňující a uklidňující účinky, tak pro silné antimikrobiální vlastnosti. Rosalina je také známá jako levandulový čajovník.

ÚČINKY

 • je užitečný při mírnění bolesti a zánětu a může pomoci snížit přítomnost nežádoucí bakteriální nebo virové aktivity  
 • je také báječným olejem pro podporu pokožky a často se používá k vyčištění a zklidnění bakteriálních nebo virových kožních problémů, jako jsou vřídky a opary 
 • Rosalina má podobné vlastnosti jako její příbuzné Tea Tree a Niaouli a je mimořádně šetrná pro inhalace a lokální aplikace, zejména u dětí.
 • Esenciální olej Rosalina přispívá k navození rovnováhy a klidu a je skvělou volbou pro podporu zdravé funkce plic při nachlazení nebo chřipce.

Emocionálně a energeticky je esenciální olej Rosalina povznášející a povzbuzující. Tento esenciální olej zahřívá a podporuje stabilitu, rovnováhu, duševní jasnost a tvořivost.Esenciální olej Rosalina nejlépe pomáhá zklidnit a uvolnit mysl, tělo i ducha, zejména pokud člověk zažívá situační úzkost nebo má potíže s dobrým nočním odpočinkem.

POUŽITÍ 
 • Při aplikaci na kůži doporučujeme smíchat s nosným olejem
 • Při použití do difuséru nakapeme několik kapek do přístroje či do aromalampy
 • Přímá inhalace
 

Dle 7 dodatku ke Kosmetické směrnici (Cosmetic Directive) 76/768/EEC Evropské Unie (EU) – Annex III. jsou toto  přirozeně se vyskytující složky v éterickém oleji:

Linalool, LIMONENE

 
Bezpečnostní upozornění: 
 • Uchovávejte mimo dosah dětí
 • PŘI POŽITÍ: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO. NEVYVOLÁVEJTE zvracení.
 • Skladujte uzamčené.
 • Při používání mějtě po ruce vždy jakýkoliv rostlinný olej pro případně naředění. Nikdy neumývejte postižené místo vodou, může zvýšit reakci
 • Neaplikujte do očí a ani do očního okolí
 • Neaplikujte do uší
 • Pozor na vystavování se slunci při použití fotosenzitivních olejů
 • Těhotné ženy: použití pouze po konzultaci s lékařem
 • Astmatici: použití pouze po konzultaci s lékařem

 

Nařízení Evropského parlamentu nám neumožňují uvádět u výrobků neschválená zdravotní tvrzení. Není to možné ani v případech, kdy jsou tato zdravotní tvrzení potvrzená vědeckými studiemi. Zdravotní tvrzení zde není možné uvádět ani v rámci osobních zkušeností a referencí. Pro zjištění podrobnějších informací se proto odkazujte na jiné zdroje. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Aromaterapie
Botanický název: MALALEUCA ERICIFOLIA
CAS No.: 8022-72-8
Druh oleje: 100% Esenciální olej
Extrakční proces: Parní destilace
SKLADOVÁNÍ: NA SUCHÉM, CHLADNÉM A TEMNÉM MÍSTĚ
TÓN: HORNÍ
VÝROBCE: TERRA99 EUROPE S.R.O.
Věk: 20+
Vlastnosti: Antibakteriální, Antistresové
Typ určení: Pleť, Tělo, K inhalaci, Do difuzéru
Péče o pleť: Čištění pleti
Vhodné pro: Muže, Ženy
Na co je: Záněty, Prochladnutí a rýma, Bolesti svalů
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: